חיפוש

פלבנואידים כטיפול טבעי בקרוהן וקוליטיס כיבית

כשמדובר בתזונה טיפולית במחלות מעי דלקתיות, אין גישה גורפת אחת. רוב הגישות תזונתיות הרווחות כיום בטיפול בקרוהן וקוליטיס כיבית מתמקדות בעיקר במאכלים שמהם צריך להמנע. אכן, חשוב להמנע ממזונות מעודדי דלקת, אך אני דווקא אוהבת להתמקד במזונות שכדאי להגביר. הוספת מזונות בריאים, המכילים רכיבים בעלי סגולות ריפוי, המעודדים ההחלמה ומקלים על התסמינים.


אני רוצה לספר לכם על סוג אחד של רכיבים כאלו- הפלבנואידים (Flavonoids). פלבונואידים הם תרכובות בעלות פעילות ביולוגית, אשר מופיעות בצמחים ובמזונות כפיגמנטים צהובים (בלטינית צהוב= flavus). התרכובות האלו הן מנגנון ההגנה של הצמח (מפני קרינת השמש, זיהומים וכו). כאשר יש פגיעה בצמח הוא מגביר ייצור של פלבונואידים באתר הפגיעה, וכך בעצם הוא מרפא את עצמו. לפלבנואידים תרומה בריאותית עצומה גם עבורנו! מחקרים של השנים האחרונות מדברים על כך שלפלבנואידים תכונות אנטי דלקתיות עוצמתיות, בעלות יכולת להוריד את הסיכוי לפתח דלקות מעיים ולשפר מצב של דלקת קיימת, בין אם זה קרוהן קוליטיס כיבית או קוליטיס מיקרוסקופית. צריכה קבוע של פלבנואידים מהמזון מסייעת למנוע התפרצות או היישנות המחלה.


פלבנואידים הם רכיבים שנורא קל לשלב אותם בתפריט היומיומי שלנו. הם נמצאים במזונות רבים כמו פירות וירקות, תה ואפילו שוקולד מריר. ישנם גם לא מעט צמחי מרפא שמכילים פלבנואידים, בינהם ג'ינג'ר, כורכום, ליקוריץ וג'ינסנג.

כיום ידוע שאחת הסיבות הנפוצות להתפרצות מחלות מעי דלקתיות, קרוהן וקוליטיס כיבית, היא חוסר איזון של חיידקי המעי. הפלבנואידים, מעבר להיותם נוגדי דלקת ונוגדי חמצון עצמתיים, הם בעלי תכונות פרה- ביוטיות, כלומר משמשים כמזון עבור החיידקים הטובים שלנו במעי, מעודדים שגשוג תקין שלהם ומגבירים יצירור חומצה בוטירית- חומצת שומן חיונית לבריאות, שלמות ותפקוד תקין של המעיים, שמיוצרת על ידי החיידקים בזמן שהם מפרקים את הפלבנואידים.


התכונות הפרה-ביוטיות האלו, שמטפחות את חיידקי המעיים, הן בעלות תרומה עצומה בטיפול בקרוהן וקוליטיס כיבית. אוכלוסיית חיידקים חזקה ואיכותית במעי, שומרת על הרירית שלו ומחזקת את מחסום מעי-דם- שכבת תאים בדופנות המעי המשמשת מחסום ומונעת את המעבר של תוכן המעי אל מחזור הדם, כולל חיידקים ורעלים. דלקת כרונית ממושכת במעי גורמת למחסום הזה להיות דליף, מהסיבה הזו מתמודדי קרוהן וקוליטיס כיבית רבים מפתחים גם תסמינים שליליים מחוץ למערכת העיכול, כמו למשל בעיות עור ומפרקים.


פלבנואידים פרה- ביוטיים

קרוב ל 90% מהפלבנואידים הנצרכים בתזונה אינם נספגים במעי, אלא מפורקים על ידי אוכלוסיית החיידקים. פעולה זו מפעילה תגובת שרשרת של תוצרי פירוק ביו-אקטיביים משניים המיוצרים כאשר החיידקים שלנו צורכים את הפלבנואידים. תוצרי הפירוק המשניים האלה תומכים בחיידקי מעיים טובים אחרים וכן הלאה. אלו תהליכים קריטיים וחשובים שיכולים מאד להועיל במחלות הקשורות לחוסר איזון של חיידקים, כדוגמת קרוהן וקוליטיס כיבית.


<