top of page

ההתמחות במחלות מעי דלקתיות

"כל המחלות מתחילות במערכת העיכול" היפוקרטס

Hugging a Pillow

טיפול במחלות מעי דלקתיות- קרוהן וקוליטיס כיבית

מחלות מעי דלקתיות הופכות בשנים האחרונות ליותר ויותר נפוצות בקרב האוכלוסיה של העולם המערבי. 

אילו מחלות שגורמות תגובה דלקתית כרונית במעיים ומתאפיינות בהתלקחויות לפרקים.

הסתמנות המחלה משתנה מאדם לאדם ומזמן לזמן - ממחלה קלה עם תסמינים בודדים בלבד ועד מחלה קשה שבה פתאום מאבדים שליטה על הגוף, המעיים מתחרפנים, כאבי בטן ושלשולים בלתי פוסקים... במצבים חמורים גם אשפוזים וניתוחים.

 

אם לאחר תקופה ארוכה של סבל וחוסר וודאות, קיבלתם אבחנה של קרוהן, קוליטיס או דיברטיקוליטיס, אתם בטח מכירים את ההרגשה של... אוקיי לפחות אני יודע מה יש לי... אבל.. מה עושים עכשיו?

אלו חדשות ששינו לכם את מסלול החיים והציבו בפניכם כללים חדשים,

פתאום יש תרופות שעליכם ליטול באופן יומיומי שגורמות לתסמינים מבאסים... אומרים לכם שזה לא ניתן לריפוי, וכבר אי אפשר לאכול כפי שנהגתם, ויש בדיקות פולשניות שעליכם לבצע.

אתם יורדים במשקל וכבר לא יודעים מה זה להינות מאוכל, מפחדים ללכת למסעדה או לארוחה משפחתית, פוסחים על ארוחות כי כבר לא ברור איזה סוג מזון עושה לכם רע ומתי יתפרץ ההתקף הבא...

 

אני מכירה את הסטרס שאתם חשים עקב השינויים שהמחלה גורמת לחיים ולתפקוד. אפיסת כוחות, עייפות, חולשה.
אתם מרגישים אבודים בים המידע שמציף אתכם אודות המחלה שלכם.  לא בטוחים באיזה טיפול להתחיל, 
או באיזה רופא או תזונאי לבחור...

את פצצת זמן המתקתקת הזאת אפשר לעצור.

הגסטרואנטרולוגיה הקונבנציונלית של היום לא תמיד מודעת לכך שלרפואה נטורופתית יש יכולת עצומה לסייע בטיפול במצבים אלו.

חשוב לי שתדעו, מחלת מעי דלקתית זאת לא גזרה משמיים.

ישנן דרכים רבות להקל, לשפר את התסמינים, לעודד רמיסיה ולטפל באמצעים טבעיים לחלוטין, שיכולים להשתלב במקביל לטיפול התרופתי.

 

את הקליניקה לטיפול בדלקות והפרעות במערכת העיכול הקמתי מתוך חזון ותשוקה לספק חלופה בריאה וטבעית לחולים הסובלים מבעיות במערכת העיכול ולשפר את איכות חייהם. אני מציעה סוג שונה של טיפול: רפואה אינטגרטיבית מותאמת אישית המבוססת על ידע מדעי לצד ידע מסורתי והחיבור לטבע. 

 

אני יכולה לעזור לכם להחזיר את השליטה על הגוף ועל המחלה, להתיידד שוב עם האוכל ולהרגיע את הבטן הכואבת.

כבר בטיפול הראשון תקבלו המלצות התחלתיות שבאמצעותן תתחילו לעבוד על ההפוגה שלכם.

חבל על כל רגע שאתם סובלים. אני מזמינה אתכם לעשות את הצעד ולקבוע איתי שיחה. 

Food Blogger

טיפול תזונתי

אם אתם סובלים מקרוהן או קוליטיס, בטח יצא לכם לשמוע כבר מספר דעות סותרות בנוגע למה מותר ומה אסור לכם לאכול. בין אם זה מהרופא, מהתזונאי, מהחברים או מהאינטרנט, אין קו אחיד של מה נכון ומה לא, וזה מהסיבה הפשוטה שאי אפשר להלביש את אותו התפריט על כולם.  


לתזונה יש ערך עליון בטיפול ומניעת התקפי קרוהן וקוליטיס. ידוע היום למשל, שישנם מזונות שמגבירים דלקתיות וישנם מזונות שמורידים דלקתיות. עם זאת, חשוב מאד להתאים תזונה אינדיוידואלית לכל אחד בהתאם למצב האישי שלו כמו במקרה של רגישויות למשל. קיים קשר בין דלקות מעיים לאלרגיה או רגישות למזון, לכן במקרים רבים יש צורך לבצע תהליך של הורדת מזונות מסויימים על מנת להפחית את הרגישות.   

פעמים רבות קיימים חוסרים תזונתיים עקב המחלה וכדי להתגבר על כך יש צורך תזונה עשירה ומגוונת מאד. בקליניקה אני אלמד אתכם איך להתאים לעצמכם את התזונה בהתאם לשלבי המחלה השונים, אנחה אתכם בבחירת המזונות המתאימים ביותר לתפריט שלכם ואתם גם  תקבלו מתכונים טעימים, בריאים וקלים ליישום.

במהלך הטיפול אני לוקחת בחשבון את שלב המחלה (התקף/הפוגה), הרגישויות, אורח חיים, המסוגלות האישית של הבן אדם, הרגלי אכילה, אנרגטיקה ועוד קרטריונים רבים ומגוונים שמסייעים לי לדייק עד כמה שניתן את הפרוטוקול התזונתי והטיפולי, כאשר בראש הפירמידה עומדת המטרה העליונה - השראת רמיסיה.

 

הטיפול במחלות מעי דלקתיות בקליניקה הוא איננו סמפטומטי (לפי תסמינים), אלא מתמקד במקור הבעיה. הטיפול מותאם אישית, בהתחשב במצבכם הפיזי והנפשי.

באמצעות הפחתת הדלקתיות, החזרת חוסרים תזונתיים, העלאת ההסתגלות הפיזית והנפשית לסטרס ניתן לחזק את כל מערכות הגוף ולהשרות תהליך של החלמה.

אני תמיד משתדלת לקחת בחשבון את הסיבה שבגינה התפרצה המחלה ועל בסיס זה לבנות את הטיפול האישי והמדוייק.

טיפול הרבליסטי
(באמצעות צמחי מרפא) 

צמחי מרפא הינם כלי חזק ויעיל מאד בטיפול בכל הבעיות הבריאותיות, ומחלות מעי דלקתיות בפרט. הם ללא תופעות לוואי מזיקות (כגון דיכוי חיסוני) מעודדים ומזרזים החלמה באופן טבעי ובטוח ומאפשרים הקלה בתסמינים תוך פרק זמן קצר יחסית.

 

ניתן לשלב אותם במקביל לתרופות מרשם ואף להביא באמצעותם להפחתה הדרגתית של התרופות. מעבר לזאת, הצמחים מגבירים רמות אנרגיה, תורמים להקלה על הסטרס הכרוך בהתמודדות עם המחלה ויכולים למזער את הנזקים למערכות הגוף שנמצאות מחוץ למעי.

 

פורמולת צמחים בהתאמה אישית הנרקחת מייד לאחר הפגישה, מבטיחה טריות מקסימאלית של המוצר. בפורמולות בהכנה אישית, ניתן להגדיר את שיטת המיצוי של צמחי המרפא בהתאם לצרכיכם והעדפותיכם. 


הטיפול בצמחי מרפא יתחלק בין שני שלבים, השלב האקוטי והשלב הכרוני. בשלב האקוטי, יכללו צמחים נוגדי דלקת, מכווצים ומייבשים, להקלה על היציאות הנוזליות וישולבו גם צמחים מרגיעים להקלה על סטרס, שידוע על השפעתו השלילית על המחלה. בשלב הכרוני-מניעתי יכללו צמחים אדפטוגנים, מאתני מערכת עצבים, מאזני מערכת חיסון, נוגדי דלקת, נוגדי כיבים, סופחי גזים, משקמי ריריות מחזקים ומשפרי ספיגה. התאמת הטיפול תעשה באופן אינדיבידואלי בהתאם למצבכם ולתרופות שאתם נוטלים. 


הבחירה האישית והמדויקת של צמחי מרפא עבור כל מטופל, במינון וביחס הנכון (מתוך מגוון של למעלה מ-400 צמחים קיימים), מאפשרת טיפול עוצמתי, יעיל ובטוח יותר.

Herbs and Condiment

אני מטפלת באמצעות פגישות אונליין.

כך שאתם יכולים להתחיל את תהליך ההחלמה שלכם מבלי לצאת מהבית.

כל מה שאתם צריכים זה לפטופ או סמארטפון, חיבור לאינטרנט, מצלמה,

חדר שקט ו... מוטיבציה!

אל תדחו. החיים זה מה שקורה כרגע! דברו איתי עוד היום.

bottom of page