top of page

רפואה נטורופתית

נטורופתיה? מה זה?

נטורופתיה היא שיטת טיפול שמבוססת על איזון בין המדע לטבע. הנטורופתיה מסתכלת בצורה הוליסטית ורחבה על מכלול הרבדים המעודדים החלמה טבעית של הגוף. הנטורופתיה רואה את האדם כשלמות אורגנית אחת- הוליסטית, תלת מימדית המורכבת ממימד הגוף, מימד הנפש ומימד הרוח, לכן על מנת לעורר את כוח הריפוי העצמי של הגוף ולהביא לריפוי רב מערכתי רחב, יש להתייחס לשלושת מימדים אלו. 

הטיפול הנטורופתי בקליניקה מעניק ייעוץ הכוונה לעבר יצירת אורח חיים בריא ומאוזן יותר ומתבסס על תזונה פונקציונלית (בעלת פעילות רפואית) לצד כלים משלימים כמו צמחים, פטריות מרפא ותוספי תזונה.

ארגז הכלים שלי

במסגרת תוכנית הטיפול נצלול עמוק לנושא התזונה. נבנה ביחד פרוטוקול תזונתי אישי, המבוסס על תזונה טיפולית, כזה שיתאים לאורח החיים, לטעמים, למצב הבריאותי ולאנרגטיקה שלך. נעבור באופן שוטף על  התפריט האישי שלך ונדייק אותו. התפריט מורכב בשיתוף פעולה מלא שלך וכולל גם מתכונים טעימים וקלים ליישום שמתאימים למצבך. 

תזונה

כחלקת מתוכנית הטיפול אמליץ על תוספי תזונה מתאימים.

לטיפול באמצעות צמחים יש השפעה רפואית, ולכן חשוב שהוא יתבצע תחת ליווי ומעקב מקצועי. חשוב לבצע פגישות מעקב במהלך כל זמן נטילת הפורמולה.

מטרת הצמחים והתוספים היא, להפחית באופן ניכר תוך פרק זמן קצר יחסית את התסמינים בזמן התקפים אקוטיים (שלשולים, גזים, טחורים, דימומים, כאב), לצמצם את התלות ואת תופעות הלוואי של טיפולים תרופתיים ולמזער משמעותית את הצורך בהתערבות ניתוחית.

צמחי מרפא
ותוספי תזונה

מצב מערכת העיכול שלנו מושפע באופן ישיר ממצבינו הנפשי-רגשי. במסגרת תוכנית הטיפול נעשה תרגילי הרפייה והורדת מתח ונתייחס לחלק הנפשי שעומד מאחורי המחלה.

גופנפש

טכניקת אימון NLP היא דרך יעילה ביותר לביצוע שינויים באורח החיים.

באמצעותה ניתן לכוון את המחשבה לעבר תוצאות רצויות, ועל ידי כך, לעודד את הגוף והנפש להגיב בהתאם גם במציאות. אני משלבת את הטכניקת ה NLP בטיפול כדי שהשינויים יהיו כמה שיותר קלים ופשוטים עבורך. 

NLP

מה קורה בטיפול?

הטיפול הנטורופתי משלב שיחה בין שני אנשים, מטפלת ומטופל/ת.

 שיחה שנוגעת בבעיה שבגינה הגעת.

 

ממפגש למפגש עם העמקת ההכרות בינינו, כך מעמיקה גם השיחה ביננו ונוגעת ברבדים עמוקים ואישיים יותר בהקשר של אותה הבעיה. המטרה של השיח היא קודם כל להיות אוזן קשבת ולהכיל את האדם היושב מולי. מטרה נוספת היא להוביל את השיחה למקומות שיעוררו מודעות ואולי אף שינויי תפיסה שיחלו את תהליך הריפוי.

01

הפגישה הראשונה

זוהי פגישת היכרות, אבחון והגדרת המטרות בריאותיות. פגישה זו לרוב ארוכה יותר (כשעה וחצי). זהו מפגש שנועד להכיר את אותך, את מצבך הפיזי ואת אורח חייך בצורה הטובה ביותר. השיחה במפגש זה היא ברובה תשאול מקיף והתעמקות בממצאי מעבדה ובדיקות. לאחר ניתוח הממצאים ואבחון המצב, אני מתאימה את הטיפול הצמחי והתזונתי. התפריט התזונתי נבנה בשיתוף פעולה מלא עם המטופל וכולל תפריט מגוון ומתכונים טעימים וקלים ליישום. הטיפול הצמחי נשלח לבית המטופל/ת תוך 48 שעות מסיום הפגישה.

02

הפגישה השניה

המפגש השני הוא מפגש ביקורת וחידוד ההמלצות התזונתיות. המפגש נעד לוודא שההנחיות הטיפוליות מיושמות ומניבות תוצאות.

במפגש הזה נדייק ונעשיר את התפריט ונתייחס לאורח החיים ולאקלים הרגשי שלך. כמו כן  ינתנו הנחיות לתוספי תזונה  והסבר אודותם. נטילת תוספי תזונה כחלק מהטיפול היא חשובה להשלמת חוסרים תזונתיים, חיזוק המערכת החיסונית, שיקום מערכת העיכול והעלאת ההסתגלות של הגוף לסטרס.  

03

מפגשי המשך

מפגשי ההמשך הם מפגשי ביקורת והעמקת הטיפול.  הם נועדו לוודא שיש תגובה חיובית לטיפול הן מבחינה פיזית, והן מבחינה נפשית.

במפגשים האלו נעבור על התפריט התזונתי, תוספי התזונה והצמחים שלך, ונדייק את הטיפול לפי הצורך. במהלך התהליך ניתנים כלים רבים ומגוונים להתמודדות קלה יותר עם המחלה, במטרה להביא אתכם להפוגה ולהחלמה. בסיום כל מפגש יישלח למייל עם סיכום הפגישה וההמלצות.

הטיפול הנטורופתי במערכת העיכול מתאים למבוגרים, מתבגרים וילדים.

ישנה אפשרות להגיע למפגשים בודדים, או להצטרף מראש לתוכנית טיפול בעלות אטרקטיבית שמורכבת מסדרה של מספר מפגשים וכוללת גם ליווי אישי שלי בינהם.

אני מטפלת גם באמצעות פגישות אונליין.

כך שאתם יכולים להתחיל את תהליך ההחלמה שלכם מבלי לצאת מהבית.

כל מה שאתם צריכים זה לפטופ או סמארטפון, חיבור לאינטרנט, מצלמה,

חדר שקט ו... מוטיבציה!

אל תדחו. החיים זה מה שקורה כרגע! דברו איתי עוד היום

bottom of page