top of page

רפואה נטורופתית

נטורופתיה? מה זה?

נטורופתיה היא שיטת טיפול שמבוססת על איזון בין המדע לטבע. הנטורופתיה מסתכלת בצורה הוליסטית ורחבה על מכלול הרבדים המעודדים החלמה טבעית של הגוף. הנטורופתיה רואה את האדם כשלמות אורגנית אחת- הוליסטית, תלת מימדית המורכבת ממימד הגוף, מימד הנפש ומימד הרוח, לכן על מנת לעורר את כוח הריפוי העצמי של הגוף ולהביא לריפוי רב מערכתי רחב, יש להתייחס לשלושת מימדים אלו. 

טיפול הנטורופתי מתמקד בהקניית הדרכה והכוונה ליצירת אורח חיים בריא ומאוזן יותר. הוא מסתמך על תזונה פונקציונלית, בעלת פעילות רפואית, ועל כלים משלימים כגון צמחי מרפא, פטריות רפואיות ותוספי תזונה טבעיים. מטרת הטיפול היא לסייע לגוף לשמר או לשקם את האיזון הפנימי שלו ולאפשר לו להפעיל את מנגנוני הריפוי העצמיים באופן מיטבי.

ארגז הכלים שלי

במסגרת תוכנית הטיפול נצלול עמוק לנושא התזונה. נבנה ביחד פרוטוקול תזונתי אישי, המבוסס על תזונה טיפולית, כזה שיתאים לאורח החיים, לטעמים, למצב הבריאותי ולאנרגטיקה שלך. נעבור באופן שוטף על  התפריט האישי שלך ונדייק אותו. התפריט מורכב בשיתוף פעולה מלא שלך וכולל גם מתכונים טעימים וקלים ליישום שמתאימים למצבך. 

תזונה

כחלקת מתוכנית הטיפול אמליץ על תוספי תזונה מתאימים.

לטיפול באמצעות צמחים יש השפעה רפואית, ולכן חשוב שהוא יתבצע תחת ליווי ומעקב מקצועי. חשוב לבצע פגישות מעקב במהלך כל זמן נטילת הפורמולה.

מטרת הצמחים והתוספים היא, להפחית באופן ניכר תוך פרק זמן קצר יחסית את התסמינים בזמן התקפים אקוטיים (שלשולים, גזים, טחורים, דימומים, כאב), לצמצם את התלות ואת תופעות הלוואי של טיפולים תרופתיים ולמזער משמעותית את הצורך בהתערבות ניתוחית.

צמחי מרפא
ותוספי תזונה

מצב מערכת העיכול קשור קשר הדוק למצבנו הנפשי-רגשי. קיים קשר בלתי נפרד בין הגוף לנפש, והם משפיעים זה על זה בדרכים רבות ומורכבות. לחצים נפשיים, מתחים, חרדות וקשיים רגשיים עלולים להשפיע לרעה על תפקוד מערכת העיכול ולגרום לתסמינים שונים כגון כאבי בטן, נפיחות, שלשולים, צרבות וכדומה.

מנגד, פגיעה בתפקוד מערכת העיכול ובריאותה עלולה להוביל למצוקה נפשית, לשינויים במצב הרוח, לחוסר שקט ואף לדיכאון. כל אלו מחזקים את המעגל הבלתי רצוי ומקשים על החלמה.

לכן, בתוכנית טיפול כוללת לבריאות מערכת העיכול, חשוב להתייחס גם לממד הנפשי-רגשי ולא רק לממד הגופני-פיזי. תרגילי הרפיה, עיסוי, מדיטציה, שיחות נפש ותרגילים להפחתת מתח וחרדה הם חלק חיוני מהטיפול המשולב.

השאיפה היא לא רק לטפל בתסמינים הגופניים, אלא להביא את האדם לאיזון רגשי וחוויה של שלווה ושקט נפשי. רק כך ניתן יהיה להפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף באופן מיטבי ולהשיג החלמה כוללת ובריאות איתנה לטווח ארוך.

גופנפש

טכניקת ה-NLP (Neuro-Linguistic Programming), או תכנות נוירו-לינגוויסטי, היא גישה טיפולית וממוקדת המבוססת על הבנת הקשר ההדוק בין המחשבות והשפה שלנו לבין התנהגותנו ותגובותינו הפיזיולוגיות והרגשיות. היא מספקת כלים ליצירת שינויים מהירים וממוקדים בדפוסי החשיבה והתנהגות.

הגישה מניחה כי המחשבות, האמונות והשפה הפנימית שלנו משפיעות ישירות על האופן שבו אנו חווים את המציאות ופועלים בה. על ידי שינוי דפוסי החשיבה והשפה, ניתן להשפיע באופן מכוון על הרגשות, ההתנהגויות והתוצאות שמתרחשות בחיינו.

טכניקות ה-NLP מאפשרות לזהות דפוסים מגבילים, לשנות אמונות מזיקות ולהחליף אותם באמונות והרגלים חדשים ומועילים יותר. היא מסייעת בפיתוח מיומנויות אישיות וחברתיות, בעיצוב חזון ויעדים ברורים ובפיתוח מוטיבציה לשינוי.

שילוב ה-NLP בטיפול נועד לסייע לך ליצור שינויים חיוביים בדרכי החשיבה והתנהגות באופן קל וטבעי יותר. זוהי דרך יעילה להרחיב את מודעותך העצמית, לשנות דפוסים מזיקים ולחזק דפוסים חיוביים שיקדמו אורח חיים בריא ומאוזן יותר.

NLP

מה קורה בטיפול?

הטיפול הנטורופתי הוא תהליך דינמי ומעמיק המתקיים בין שני אנשים - המטפלת והמטופל/ת. במרכזו עומדת השיחה הטיפולית, שהיא הרבה יותר מאשר פשוטו כמשמע.

השיחה בין המטפלת למטופל/ת היא מרחב בטוח ומכיל, שבו ניתן להציף ולחקור את הבעיה או האתגר המרכזי שבגינו הגעת לטיפול. עם זאת, ככל שמעמיקה ההכרות ההדדית והאמון המתפתח ביניכם, כך גם השיחה נוגעת ברבדים עמוקים ואישיים יותר הקשורים לאותה סוגיה מרכזית.

תפקיד המטפלת בשיח הוא להיות אוזן קשבת, לא שיפוטית, שמכילה את הסיפור והחוויה הייחודית שלך כאדם. אך מעבר לכך, המטרה היא להוביל את השיחה למקומות שיעוררו מודעות עצמית מוגברת, יבחנו תפיסות ואמונות מגבילות, ויאפשרו התבוננות חדשה ושינויי פרספקטיבה בנוגע לאתגר המרכזי.

השיח המעמיק והמכיל הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הריפוי הנטורופתי. הוא מזמן הזדמנות להבנה עמוקה יותר של הקשרים וההשלכות בין הגוף, הנפש והרוח, ובכך מאפשר התערבות רב-רבדית להשבת האיזון וליצירת תנאים המעודדים את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף והנפש.

01

הפגישה הראשונה

זוהי פגישת היכרות, אבחון והגדרת המטרות בריאותיות. פגישה זו לרוב ארוכה יותר (כשעה וחצי). זהו מפגש שנועד להכיר את אותך, את מצבך הפיזי ואת אורח חייך בצורה הטובה ביותר. השיחה במפגש זה היא ברובה תשאול מקיף והתעמקות בממצאי מעבדה ובדיקות. לאחר ניתוח הממצאים ואבחון המצב, אני מתאימה את הטיפול הצמחי והתזונתי. התפריט התזונתי נבנה בשיתוף פעולה מלא עם המטופל וכולל תפריט מגוון ומתכונים טעימים וקלים ליישום. הטיפול הצמחי נשלח לבית המטופל/ת תוך 48 שעות מסיום הפגישה.

02

הפגישה השניה

המפגש השני הוא מפגש ביקורת וחידוד ההמלצות התזונתיות. המפגש נעד לוודא שההנחיות הטיפוליות מיושמות ומניבות תוצאות.

במפגש הזה נדייק ונעשיר את התפריט ונתייחס לאורח החיים ולאקלים הרגשי שלך. כמו כן  ינתנו הנחיות לתוספי תזונה  והסבר אודותם. נטילת תוספי תזונה כחלק מהטיפול היא חשובה להשלמת חוסרים תזונתיים, חיזוק המערכת החיסונית, שיקום מערכת העיכול והעלאת ההסתגלות של הגוף לסטרס.  

03

 מפגשי המשך 

מפגשי ההמשך הם מפגשי ביקורת והעמקת הטיפול.  הם נועדו לוודא שיש תגובה חיובית לטיפול הן מבחינה פיזית, והן מבחינה נפשית.

במפגשים האלו נעבור על התפריט התזונתי, תוספי התזונה והצמחים שלך, ונדייק את הטיפול לפי הצורך. במהלך התהליך ניתנים כלים רבים ומגוונים להתמודדות קלה יותר עם המחלה, במטרה להביא אתכם להפוגה ולהחלמה. בסיום כל מפגש יישלח למייל עם סיכום הפגישה וההמלצות.

הטיפול הנטורופתי במערכת העיכול מתאים למבוגרים, מתבגרים וילדים.

ישנה אפשרות להגיע למפגשים בודדים, או להצטרף מראש לתוכנית טיפול בעלות אטרקטיבית שמורכבת מסדרה של שלושה מפגשים וכוללת גם ליווי אישי שלי בינהם.

הטיפול הנטורופתי שאני מציעה מתקיים בפגישות אונליין נוחות ונגישות. זוהי דרך מודרנית ויעילה לקדם את תהליך ההחלמה והשיקום שלכם, מבלי לצאת מהנוחות והפרטיות של ביתכם.

כל מה שאתם צריכים הוא מחשב נייד או טלפון חכם, חיבור לאינטרנט, מצלמה פשוטה וחדר שקט שבו תוכלו להירגע ולהתרכז בפגישה. המרחב הווירטואלי מאפשר לנו לקיים שיח מעמיק, אינטימי ומכיל, ממש כמו בפגישה פנים-אל-פנים.

אך העיקר הוא המוטיבציה שלכם - הרצון האמיתי לחולל שינוי, להיפתח לתהליך החלמה ולהתקדם לעבר אורח חיים בריא ומאוזן יותר. כשהמוטיבציה קיימת, כל השאר יכול להתגשם.

אל תדחו את ההזדמנות לבריאות משופרת ואיכות חיים טובה יותר. החיים הם כאן ועכשיו, והרגע הזה הוא זה שבו אתם יכולים לבחור בדרך חדשה. אשמח לשוחח אתכם עוד היום ולהתחיל יחד במסע החלמה וצמיחה אישית, בקצב שלכם ובנוחות של ביתכם. הדרך להרגשה טובה יותר כבר כאן, מחכה לכם.

bottom of page