חיפוש

מזונות מרירים ומערכת העיכול

בפסח אוכלים מזונות מרירים שמסמלים את חייהם המרים של העבדים היהודים במצרים... אבל זאת לא הסיבה היחידה למה כדאי לאכול אותם, ולא רק בליל הסדר!


רוב האנשים חווים תשוקה למאכלים מתוקים כמו שוקולד או חטיפים מלוחים כמו צ'יפס, גבינה, בייגלה וכו'. מעטים אילו שימצאו את עצמם מחפשים משהו מר בעיצומו של קרייבינג (חשק לאוכל).

למעשה, למרות שלל היתרונות החבויים במאכלים מרים, הם אינם מוערכים מספיק, והסיבה היא אבולוציונית- מבחינה אבולוציונית הטעם המר מסמן עבורינו רעל, ולכן באופן טבעי איננו חשים צורך בטעם הזה.


מבחינה מסורתית, מזונות מרירים כמו ירקות, שורשים ועשבי תיבול הוגשו לאחר ארוחות גדולות כדי לזרז את תהליך העיכול ולתרום לתחושה של נוחות וקלילות לאחר הארוחה. ברפואה הסינית, נחשבים המזונות המרירים כמזונות "מקררים", ומסייעים לפנות מצבי "עודף" כמו צבירת נוזלים, הצטברות רעלים בכבד ועצירות.


אז המסורת, כרגיל, לא טועה. מזונות מרים הם מאד טובים לנו. הם מעודדים הפרשת רוק, ייצור של חומצות קיבה ואנזימי עיכול, מעודדים תאבון, ממריצים חילוף חומרים, מעודדים פינוי רעלים טוב יותר מהכבד ומשפרים את העיכול והספיגה במערכת העיכול.

בשנים האחרונות נעשו המון מחקרים בהקשר של השפעת המזונות המרירים על מערכת העיכול, שמצאו, שלמאכלים מרירים השפעה מיטיבה מאד על המעיים שלנו:


1. משפרים ומזרזים את פעילות העיכול

במשך מאות שנים שימש המזון המריר כטוניק לתהליך העיכול, ולא בכדי. מזונות מרירים מעודדים הפרשת רוק, חומצת קיבה ונוזל המרה, המיוצר על ידי הכבד. חומרים אילו, פועלים יחד, לסיוע לתהליך עיכול תקין ומאוזן.


2. מסייעים במניעת "תסמונת המעי הדליף"

תסמונת המעי הדליף מאופיינת בחדירות מוגברת של המעיים, המאפשרת לרעלים, חיידקים ורכיבים לארגניים לעבור לזרם הדם, ולגרום למגוון של בעיות בריאותיות. למעי דליף יכולות להיות סיבות שונות. תזונה לקויה היא אחד הגורמים האפשריים לכך. לכן הגברת צריכה של מזונות מרירים בתפריט משפרת את תהליך העיכול ועשויה לסייע בהגנה על רירית המעי ובמניעה של תסמונת המעי הדליף.


3. משפרים ספיגה של חומרי הזנה