חיפוש

איך נשמור על שלום בית עם הבטן בתקופת החגים?

תקופת חגי תשרי, לצד ימי החופש והמפגשים המשפחתיים שהיא מביאה עימה, מייצרת גם לא מעט אתגרים מבחינה תזונתית, בעיקר בשל מתקפת האוכל הטעים והמפתה שנוחתת עלינו ארוחת חג אחרי ארוחת חג. האתגר מורכב מיוחד עבור מי מאיתנו הסובלים מבעיות ורגישויות במערכת העיכול וכנראה יודעים היטב כי ארוחות חג גדולות וכבדות עלולות להביא לאי נוחות בטנית ולתסמינים לא נעימים כמו נפיחות, כבדות, גזים, עצירות, עייפות ועוד. הסיבה העיקרית לתופעות אלו היא שסוגים שונים של מזונות וצירופי מזון מסויימים יוצרים עומס על מערכת העיכול, מאטים אותה ומשבשים את פעולתה התקינה. על מנת לסייע לכם "לעכל" את החגים בשלום, גיבשתי עבורכם מספר המלצות קלות ליישום:


ראשון בצלחת - האוכל הבריא

מתארחים אצל משפחה או חברים? כנראה שיהיה גם אוכל בריא על השולחן – סלט אחד או שניים, ירקות בתנור ואפילו מרק. מלאו לעצמכם צלחת בה את עיקר הנפח ממלא האוכל הבריא, שאר המאכלים ה"פחות בריאים" יתפסו פחות מקום בצלחת (ובבטן) ויאפשרו לכם גם להנות מן הארוחה וגם להישאר על סקאלת הבריאות.

שומרים על תזונה מיוחדת? קדימה למטבח

נמנעים מגלוטן, ירקות מסוימים או קטניות? אם הארוחה נערכת אצלכם, הבעיה נפתרה – פשוט בשלו את האוכל המתאים לכם ואתם מסודרים. מתארחים אצל אחרים? קחו אחריות והתנדבו להביא סיר עם מאכל שמתאים לכם.