חיפוש

הקשר בין רגישות למזונות למעי רגיש

רגישויות למזונות יכולות להתבטא במגוון דרכים, החל מהפרעות במערכת העיכול ועד לבעיות במערכות אחרות כמו מערכת הנשימה, העור, מפרקים ואפילו מערכת העצבים.

הרגישות יכולה להיות הן לרכיבי מזון שונים כמו פחממות, חלבונים, שומנים, והן לחומרים שמוספים למאכלים כמו חומרי טעם וריח, חומרים משמרים ומתחלבים. כאשר צורכים מהרכיבים האילו יותר מדי, זה עלול לעורר תגובת יתר של מערכת החיסון, ולהתבטא בכאבי בטן, נפיחות, בחילות, כאבים שונים בגוף (ראש, מפרקים), שיעול, נזלת וליחה.


חשוב לשים לב, שיש הבדל גדול בין רגישות למזונות לאלרגיה למזונות. הסיבה הראשונית לרגישות למזונות היא הפרעה כלשהי בתפקוד של מערכת העיכול בעוד שהסיבה לאלרגיה למזון, היא חוסר סיבולת של מערכת החיסון לחומרים שחודרים לזרם הדם מהמזון. אלרגיות למזון בדרך כלל מתבטאות בתסמינים יותר קשים כמו התעלפות, פריחה, קוצר נשימה, עליית דופק ויכולות להיות מסכנות חיים (1).


לרגישות למזונות יכולות להיות סיבות שונות, כמו חוסר באנזימים מסויימים שאמורים לעכל את רכיב המזון, מחלת צליאק (חוסר סבילות של גלוטן), סטרס, מערכת חיסון לא מאוזנת.


תסמונת המעי הרגיש היא הפרעה שכיחה מאד במערכת העיכול ומאופיינת בתפקוד לקוי של המעי הגס והמעי הדק. התסמינים הנפוצים של תסמונת המעי הרגיש הם שלשולים, עצירויות, נפיחות בטנית, כאבי בטן. התסמינים יכולים להמשך לאורך זמן, או להתפרץ מדי פעם. מחקרים עדכניים מראים שתסמונת המעי הרגיש נגרמת משינויים או מחוסר איזון של הרכב החיידקים במעי.


מחקר אמריקאי שבדק את הסיבות מאחורי ההיארעות וההיעלמות של תסמיני מעי הרגיש, מצא שרגישות למזונות מהווה את הטריגר העיקרי לתסמונת (2).

מחקרים רבים נוספים מצאו, שאכן רוב המתמודדים עם מעי רגיש סובלים מרגישות למזון כזה או אחר. כלומר, נראה ששתי התופעות בדרך כלל באות יד ביד.


מעניין לראות, שההיארעות של רגישות למזונות אצל המתמודדים עם מעי רגיש עולה בשנים האחרונות, כאשר לרוב הרגישויות מתגלות בילדות. הסיכוי לפתח רגישות למזונות אצל בעלי מעי רגיש הוא גבוה פי 4 מאשר אצל שאר האוכלוסיה. באוכלוסיות שצורכות מוצרי חיטה יש יותר מקרי תסמונת המעי רגיש (3).


מחקר אירופאי שבדק 193 משתתפים עם מעי רגיש, מצא ש 19% מהם סובלים מרגישות למזונות משומרים, מוצרי דגנים מלאים, בשר מעובד, מתוקים וקטניות. זה לא מפתיע, שכן ידוע היום, שמזונות מעובדים ועשירים בפחממה גורמים לתסיסה ויצירה עודפת של גזים במעי (4).