חיפוש

הטיפול הטבעי בסיבו (SIBO)

קיבלתם טיפול אנטיבקטריאלי לסיבו והקפדתם על תזונה דלת פודמאפ, אבל... הבטן עדיין נפוחה, העיכול מקרטע והגרעפסים חוגגים? הנוכחות של התסמינים מרמזת על כך, שככל הנראה לא נפטרתם מהסיבו.

סיבו SIBO היא בעיה כרונית במערכת העיכול, שבהרבה פעמים נוטה לחזור מספר שבועות או חודשים לאחר הטיפול. הסיבה לכך היא טיפול שלא נותן מענה לשורש הבעיה האמיתי. במאמר הזה אשתף אתכם בתפיסה שלי אודות הטיפול הטבעי בסיבו.


הגישה הקונבנציונלית

כשמדובר בטיפול בסיבו, קיימת הרבה חוסר המודעות ובלבול סביב אפשרויות הטיפול הקיימות.

בדיקות לנוכחות סיבו הופכות ליותר ויותר נפוצות בעולם ובארץ, ויחד איתן כמובן גם עולה כמות האנשים המאובחנים עם התופעה. בהרבה מקרים, הגישה הקונבנציונלית היא להשמיד סיבו עם אנטיביוטיקה. הגישה הזאת לרוב נכשלת, משום שאינה לוקחת בחשבון את מכלול החלקים הנוספים שמרכיבים את הטיפול השלם בסיבו.


כמה מילים על הטיפול האנטיביוטי. נכון להיום, קיימים שלושה סוגי אנטיביוטיקה שמקובל לתת לטיפול בסיבו: ריפקסימין (קסיפקספן, נורמיקס, ספירקסין), מטרונידאזול ונאומיצין. הטיפול האנטיביוטי ניתן למשך 3 שבועות, ולרוב מביא להקלה משמעותית ברוב התסמינים.


הבעיה עם הטיפול האנטיביוטי היא, כמו שרשמתי מקודם, האנטיביוטיקה כשלעצמה אינה מספיקה בשביל לטפל בסיבו לעומק ולמנוע את חזרתו. מעבר לכך, כמו כל טיפול אנטיביוטי, היא עלולה לגרום לעמידות של החיידקים, כלומר קיים סיכוי שנטילה של יותר מסבב אנטיביוטיקה אחד, תגרום לאותם החיידקים הפתוגניים המאכלסים את המעי הדק, לא להגיב לטיפול הזה.


הגישה הטבעית שלי

אני רואה את הטיפול בסיבו ממש כפרוייקט של שינויי עמוק באורח חיים, עם הרבה ניסוי וטעייה ולמידה תוך כדי התהליך.

הטיפול האנטיבקטריאלי הצמחי, שאיתו אני עובדת, נמצא במחקרים כיעיל בהשמדת סיבו לפחות באותה המידה כמו הטיפול האנטיביוטי הקונבנציונלי.


שלבי הטיפול בסיבו:

1. שלב ההכנה - 2-3 שבועות

בשלב הזה אני משלבת טיפול צמחי שנועד בעיקר לתמוך במערכת העיכול והכבד, להקל על התסמינים שמתלווים לסיבו (נפיחות, כאבים, שלשולים או עצירויות וכו')ולעודד תהליכי עיכול תקינים: שיפור תנועתיות המעי, תמיכה בכבד, עידוד יציאות תקינות, הגברת הפרשת אנזימים ומיצי עיכול (חומצת קיבה ומיצי מרה). בשלב הזה אני משלבת פרוטוקול תזונתי דל פחממה מוקפד, כדי לנקות את המערכת ולהוריד את העומס החיידקי שנוצר כתוצאה מפירוק הפחממות. כל זה כמובן בשילוב מפת דרכים מדוייקת, הרכבת תפריט אישי ומתכונים כדי להקל וליצור חוויה חיובית ונעימה יותר.


2.שלב ההשמדה - 4-6 שבועות

לרוב לאחר שבועיים או שלושה של שלב "ההכנה", תחול הקלה בתסמינים כתוצאה מירידה בעומס החיידקי. השלב הבא והקריטי הוא שלב ההשמדה של החיידקים המוחלשים, תוך כדי חיזוק מערכת החיסון.