חיפוש

האם קיימת אלטרנטיבה טבעית לאנטיביוטיקה?

אם אובחנתם עם סיבו (שגשוג יתר של חיידקים במעי הדק), הליקובקטור פילורי או כל זיהום חיידקי אחר במערכת העיכול ואתם לא בעניין של לקחת אנטיביוטיקה, יש לי חדשות טובות עבורכם: צמחים וחומרים טבעיים אנטי-בקטריאליים יכולים לעבוד באותה המידה כמו טיפול אנטיביוטי (וזה לא אני אמרתי אלא מבוסס מחקרית!) ישנם חומרים טבעיים מסויימים בעלי השפעה משמעותית מאד על מאזן חיידקי המעי שלנו.

הנה כמה מהחומרים האלו:

ברברין:

ברברין הוא רכיב צהוב שמופק מצמחים שונים בינהם: חותם הזהם, קופטיס, ענבי אורגון וברבריס. לברברין הסטוריה רבת שנים ברפואה הסינית והאיורוודית העתיקה, שם השתמשו בצמחים המכילים חומר זה כטיפול בזיהומים שונים של מערכת העיכול. הברברין קיבל תשומת לב מחקרית רבה הודות ליתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שלו גם מחוץ למערכת העיכול כמו היכולת שלו לאזן רמות סוכר וכולסטרול בדם ואף לסייע כחלק מטיפול באלצהיימר וסרטן . הודות לתכונות הנוגדות דלקת שלו, נמצא הברברין כבעל פוטנציאל לטיפול בדלקות שונות, בדגש על דלקות של מערכת העיכול. הברברין יכול לתרום לבריאות של מערכת העיכול בכך שהוא מעודד שגשוג של חיידקים ידידותיים ויעיל מאד כטיפול בטווח רחב של חיידקים מזיקים, כמו למשל חיידקי סיבו במעי הדק והליקובקטור פילורי, חיידק שעלול לגרום לכיב בקיבה.

אליצין

אליצין הוא חומר פעיל שמופק משום. השום היה בשימוש נרחב ברפואה המסורתית העתיקה במשך אלפי שנים, הודות לסגולות הריפוי ולתכונות ה