חיפוש

תת חומציות בקיבה (היפוכלורידריה)

תת חומציות בקיבה היא בעיה מאד נפוצה, שלא תמיד זוכה למספיק התייחסות.

רבים נוהגים לחשוב שתופעות כמו צרבות וריפלוקס נוצרים כתוצאה מעודף חומציות בקיבה. אך זה לא תמיד המצב. פעמים רבות הסיבה היא הפוכה לגמריי- מחסור בחומצת קיבה.


מהי חומצת קיבה?

חומצת קיבה, הידועה גם בשם חומצה הידרוכלורית (HCl), מיוצרת בקיבה ומשמשת לפירוק ראשוני של המזון שלנו והכנתו לקראת המשך הפירוק בתריסריון (חלקו הראשון של המעי הדק). חומצה עד כדי כך חזקה, שאם תבוא במגע עם העור, תיווצר כוויה. מלבד עיכול מזון, ביחד עם אנזים הפפסין, משמשת החומצה גם לפירוק חלבונים, מסייעת לספיגת המינרלים ותורמת לספיגת ויטמינים ומינרלים כמו סידן, מגנזיום, ברזל ו-B12.


צרבת כתוצאה מתת חומציות

פעמים רבות תסמינים כמו צרבת, ריפלוקס או כאבים בקיבה, מפורשים באופן מוטעה כעודף חומציות בקיבה, אך המצב הוא הפוך לחלוטין! הטיפול בעודף חומציות במצב כזה הוא שגוי, ויוביל להחמרת הבעיה.

מדוע מרגישים צרבת בהיפוכלורידריה?

כאשר הקיבה לא מפרישה מספיק חומצה, יהיה לה קושי להתרוקן. המזון שמגיע אל הקיבה לא יתעכל כראוי ולא יוכל לעבור הלאה במלואו אל התריסריון . שאריות לא מעוכלות של מזון נשארות בקיבה ומתחיל תהליך של תסיסה. כמו כן חלקו של אותו המזון חוזר חזרה ועולה במעלה צינור הוושט. המזון שחוזר למעלה ספוג במעט חומציות שכן הופרשה, ועל-כן תחושת הצרבת. כפי שציינתי, הבעירה הזאת פעמים רבות מפורשת בצורה מוטעה כחומציות יתר, אך למעשה נובעת מכמות לא מספקת של חומצה.


הסיבות לתת חומציות בקיבה?

ייצור החומצה פוחת עם הגיל, וזו הסיבה שקשישים רבים חווים תאבון ירוד, רגשות של מלאות, ובדרך כלל אינם מעוניינים באכילה. הגורמים העיקריים לתת חומציות בקיבה:

- תזונה לקויה, שעשירה במזון מעובד, חריף ו/או חומצי.

- סטרס ומתח נפשי יכולים להגביר או להפחית את רמות החומצה בקיבה.</