חיפוש

עשרת המזונות שלא כדאי לאכול אם אתם מתמודדים עם קרוהן או קוליטיס

כשמדובר במחלות מעי דלקתיות קרוהן וקוליטיס כיבית, לא כל המאכלים משפיעים על אנשים באותו אופן ואין דיאטה אחת שתעזור לכולם. לדוגמה, עבור חלק, ירקות טריים לא יהוו בעיה, בעוד שאחרים לא יצליחו לעכל אותם. מצב המעיים שלכם יכול להשתנות כל הזמן, ולכן חשוב מאד להיות גמישים ולהתאזר בסבלנות עד שתמצאו את המזונות המושלמים עבורכם, כחלק מטיפול טבעי בקרוהן או בקוליטיס.

טיפ קטן ממני, כדי לעשות לעצמכם סדר במעקב אחר התזונה שלכם- נהלו יומן תזונה. אתם יכולים להשתמש באפליקציה בנייד או במחברת קטנה כדי לרשום כל מה שאתם אוכלים ושותים ואיך אתם מרגישים אחרי זה. זה יכול מאד לסייע לכם להיות במעקב ובשליטה טובה יותר אחר המצב שלכם ולכוון את הדיאטה שלכם באופן יעיל יותר.

עם זאת, במסגרת הטיפול הטבעי בקוליטיס וקרוהן, חשוב לקחת בחשבון שישנם סוגים מסוימים של מזון שלא מומלצים כמעט בשום שלב של מחלות אלו:


מזון מטוגן

תהליך הטיגון גורם לחמצון המזון וליצירת שומן טראנס, שמעודד דלקתיות ויוצר רדיקלים חופשיים הפוגעים בתאי הגוף. מלבד זאת הם עלולים להגביר נפיחות, גזים ושלשולים.


שומן

שומן עלול להגביר תנועתיות מעיים ובעקבות כך להחמיר את הכאבים והשלשולים. במחלות מעי דלקתיות חשוב להמנע ממזונות המכילים אחוזי שומן גבוהים ו/או שומנים מוקשים כמו מרגרינה, קרמים, גלידות, חמאה, שמנת, בשר שמן.


קפאין

הקפאיןם מגרה את המעיים ומגביר את התנועתיות שלהם. הוא מעודד גזים, שלשולים וחומציות יתר במערכת העיכול, ועלול להחמיר כיבים ודימומים.


מזון חריף

לפי הרפואה המסורתית, התקף קרוהן-קוליטיס זהו ביטוי של חום ואש במעי. חשוב להמנע מצריכת מזון חריף שעלול להגביר את החום הזה ולעודד גירוי יתר של הרירית ודלקתיות.


חלב ומוצריו

מוצרי חלב מכילים לקטוז- הסוכר שנמצא בתוך החלב. חוסר יכולת לע