חיפוש

רגישות להיסטמין וסיבו

אנשים רבים שמתמודדים עם הפרעות עיכול, כמו מעי רגיש או סיבו בהרבה מקרים חווים גם סימפטומים כמו כאבי ראש, מיגרנות, אלרגיות, ערפול מוחי, סחרחורת וחרדה. תופעות אלו יכולות להיות קשורות למצב שנקרא רגישות להיסטמין.


כנטורופתית מומחית למערכת העיכול אני נתקלת בהמון מקרים של רגישות להיסטמין, במיוחד אצל מי שאובחן עם סיבו- שגשוג יתר של חיידקים במעי הדק. במקרים אלו חשוב לשלב במקביל לטיפול הטבעי בסיבו גם תפריט תזונתי דל היסטמין. אז בואו נבין יותר לעומק, מהי רגישות/אי סבילות להיסטמין.


מהי רגישות/אי סבילות להיסטמין?

היסטמין הוא חומר כימי חיוני בגוף שלנו. אחד התפקידים הבולטים שלו הוא תמיכה במערכת החיסון, בכך שהוא עוזר לגוף לפנות חומרים אלרגניים. היסטמין גם משחרר חומצה הידרוכלורית כדי לסייע בפירוק המזון בקיבה ומשמש כמוליך עצבי, התומך בבריאות המוח.


למרות העובדה שהיסטמין הוא כימיקל מועיל, כמות גדולה ממנו יכולה להפוך לבעיה. אם הגוף שלנו משחרר יותר היסטמין ממה שהוא צריך, והגוף לא יכול לפרק את העודפים, מתפתחת אי סבילות להיסטמין. אי סבילות להיסטמין פירושה שיש יותר מדי הצטברות של היסטמין בגוף . אי סבילות להיסטמין יכולה להשפיע על כל מערכות הגוף ולגרום לתסמינים מרובים(1).


הגורמים לרגישות/אי סבילות להיסטמין