חיפוש

מה עושים כשחלב והבטן לא מסתדרים?

בזמן האחרון בקליניקה אני פוגשת הרבה אנשים שמנסים לצמצם את צריכת מוצרי החלב בתזונה שלהם, משום שהם מרגישים שזה מחמיר להם את מצב הבטן… הבעיה שלא לכולם זה בא בקלות. הפסקת צריכת מוצרי חלב על בסיס קבוע מבלי להכיר תחליפים, יכול להיות מצב דיי מתסכל.

חלב הוא מזון דלקתי, ויכול להוות טריגר לבעיות עיכול רבות.

עם הגיל, פוחת הייצור של אנזים הלקטאז, הדרוש לפירוק סוכר החלב. כמו כן רגישות לחלבון החלב - הקזאין נפוצה מאד. הרגישות הזאת עלולות להוביל לנפיחות, גזים, עייפות, כאבי ראש ועוד הרבה תסמינים כרוניים מציקים אחרים.

בנוסף לזאת, חלב שאינו אורגני מלא בהורמונים ואנטיביוטיקה העלולים להוביל לתנודות במצב הרוח, אקנה ובעיות בריאות אחרות.

רבים בוחרים לצרוך חלב עיזים על פני בקר, מתוך החשיבה שזה בריא יותר.


האם חלב עיזים או כבשים עדיף על פני חלב בקר?

חלב עיזים מעיל יותר ויטמינים ומינרלים מחלב בקר. מולקולות השומן שבחלב עיזים קטנות יותר מאילו שבחלב בקר, ולכן הוא קל יותר לעיכול. חלב עיזים מכיל קצת פחות סוכר (ולקטוז) מחלב בקר, אבל עדיין איננו מתאים לרגישים ללקטוז שבינינו. מה שכן, הוא מכיל משמעותית פחות קזאין, לכן מי שאלרגי דווקא לחלבון הקזאין, שתיית חלב עיזים עדיפה לו הרבה יותר מבקר.

זכרו, לצד מספר יתרונות ברורים של חלב עיזים על פני חלב בקר, הוא עדיין עלול לגרום לבעיות דומות.


אז כחלק משיפור המצב הבריאותי, אני ממליצה למטופלים רבים שלי וגם לכם, לבחור בחלופות אחרות לחלב, ויש לא מעט כאלו. בעוד שחלק מהאפשרויות מזינות ובריאות להפליא, לאחרות יש כמה חסרונות, לפניכם הרשימה המלאה:


נוזל קוקוס

נוזל קוקוס הוא חלב צמחי שמקורו בבשר של הקוקוס (בניגוד למי קוקוס, שהם הנוזל הצלול ונטול השומן שנמצא בתוך קוקוסים לא בשלים). מוצרי נוזל הקוקוס בדרך כלל מהולים עם מים ולכן פחות שומניים מחלב קוקוס.

נוזל הקוקוס עשיר מאד בשומנים בריאים, אשלגן, מגנזיום, סידן וברזל. חומצות השומן בינוניות השרשרת (MCT) שמהן הוא מורכב מאזנות את המיקרוביום (חיידקים המעיים) ועשויות לסייע לירידה במשקל ולאזון רמות הסוכר בדם. יתר על כן, לנוזל הקוקוס תכונות אנטי דלקתיות ואנטיביוטיות.


קרם קוקוס

מכיל אחוזי שומן גבוהים יותר מנוזל הקוקוס, בעל מרקם קרמי . מעולה כתוספת לקפה, שייקים ואפילו מרקים.