חיפוש

ההשפעה של צמחים משלשלים על מערכת העיכול


תוספי ההרזיה הפופולריים והזמינים ביותר בשוק היום הם בצורה של תה. בכל סופרפארם ובית מרקחת ניתן למצוא על המדפים סוגי תה שהתווית שלהם מבטיחה "הרזיה טבעית", "ניקוי רעלים", "נטורל דיאט" וכו'. נשמע מאד מבטיח, אבל, למעשה מדובר בהטעייה!

הסיבה שאני מדברת על הנושא הזה, היא משום שלא מעט מטופלים שלי, נפגעו בעקבות שתיית כל מני סוגי תה שכביכול אמורים לעודד ירידה במשקל, אך בפועל מדובר בתה משלשל, המכיל צמחים משלשלים אקטיביים, שגורם לנזק למערכת העיכול.


צמחים משלשלים אקטיביים

אחת ההשפעות של שתיית תה משלשל היא התחושה של "ניקוי הגוף". תה "הרזיה" לרוב מכיל עשבים וצמחים שמכילים ריכוז גבוה של אנטראקינונים- חומרים משלשלים טבעיים אקטיבייים, שנחשבים לאגרסיביים (וממש לא מומלצים לשימוש ארוך טווח) הגורמים לגירוי עצבי של מערכת העיכול ולהשראת יציאות. הבעייתיות בחומרים האלו, היא שבשימוש לא מפוקח, לאורך זמן, הם עלולים ליצור תלות.


צמחי מרפא משלשלים אקטיביים המכילים כמויות גבוהות של אנטראקינונים הם החלק החיצוני של האלוורה (Aloe spp), שמן קיק (שמופק מהצמח קיקיון מצוי) והסנה ( Cassia angustifolia). קיימים שני צמחי מרפא נוספים, שפעילותם מתונה יותר וניתן להשתמש בהם בכמויות קטנות לפרקי זמן ארוכים יותר ובליווי הרבליסטי מוסמך, אלו הם ה